poniedziałek, 4 marca 2013

Downton Abbey - kto będzie oglądać??

No właśnie....
Widzieliście już ten serial? 
A może macie zamiar obejrzeć? 

Jeśli lubicie filmy lub seriale kostiumowe, angielską prowincję i piękne zamki koniecznie zobaczcie "Downton Abbey". Dzisiaj na TVP1 o 21.50 rozpoczyna się emisja tego popularnego i licznie nagradzanego serialu.
Od dawna nosiłam się z zamiarem obejrzenia tego serialu, ale najpierw przeoczyłam go, gdy był emitowany na TVN Style, a potem jakoś nie było okazji. Aż do dzisiaj :)) Już nie mogę się doczekać!
Info z TVP1

"Anglia w pierwszej dekadzie XX wieku, tuż przed wybuchem I wojny światowej. Do posiadłości państwa Grantham, na spokojnej wyspiarskiej prowincji, wdziera się nowoczesność. Dotychczasowy porządek odchodzi do lamusa, a to, co nowe, nie do końca jest akceptowane przez tradycyjną społeczność. To rodzi liczne konflikty. Do tego Lord Grantham ma trzy córki i ani jednego prawowitego spadkobiercy swojego majątku. Serial od 4 marca na antenie Jedynki.

Życie w angielskim zamku Downton Abbey toczy się ustalonym od pokoleń porządkiem. Sielską atmosferę w posiadłości lorda Granthama (Hugh Bonneville) i jego żony Cory (Elizabeth McGovern) zakłóca wiadomość o śmierci ich niedoszłego zięcia oraz spadkobiercy. Państwo Grantham mają trzy córki, ale żadnego syna, tymczasem według regulacji prawnych dziedzicem może zostać jedynie męski potomek lub mąż najstarszej córki. Szok po tragedii Titanica potęguje fakt, że teraz jedynym dziedzicem może zostać nikomu nieznany kuzyn Matthew (Dan Stevens), który jest prawnikiem i należy do klasy średniej. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się, aby kuzyn ożenił się z najstarszą córką lady Mary. Lady Mary ma jednak trudny charakter i sprawy nie układają się prosto.

Równolegle do życia rodziny lorda przedstawione jest życie służby. Ukazane są również przemiany zachodzące w ówczesnym społeczeństwie angielskim."

8 komentarzy:

 1. Downton Abbey - uwielbiam! CO prawda nie widziałam ostatniego specjalnego odcinka świątecznego, ale już się cieszę na czwarty sezon...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja widziałam może dwa odcinki i już wtedy wiedziałam, że kiedyś muszę obejrzeć całość. Poza tym Padma tak ładnie pisała o tym serialu :)

   Usuń
 2. ja:) ale nie dziś, mam nadzieję, że odcinki będą na vod tvp, tak jak z Anną German.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno będą :)
   A serial o Annie German też muszę obejrzeć :)

   Usuń
 3. Uwierzcie lub nie ale do obejrzenia tego serialu namówiła mnie teściowa. I tak mi się spodobał, że w przeciągu tygodnia obejrzałam wszystkie 3 sezony :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra teściowa nie jest zła :) A jeśli chodzi o Downton Abbey to jestem pewna, że jest to serial, który można oglądać bez przerwy :)

   Usuń
 4. Oglądałam wczoraj i zostanę z bohaterami na dłużej:)

  OdpowiedzUsuń
 5. To dokładnie tak samo jak ja :)
  Czekam na kolejny poniedziałek :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...