wtorek, 6 marca 2012

Kryminalny stosik

Przez ostatni tydzień, a właściwie dwa dni (jeśli nie będziemy liczyć "Skrzydlatej trumny" zakupionej na spotkaniu autorskim) moja skromna kolekcja kryminałów powiększyła się znacznie i co ważne, za niewielką sumę. Żadna z tych książek (poza wspomnianą wcześniej "Skrzydlatą trumną") nie kosztowała więcej niż 10 PLN.

Patrząc od dołu:
1. Marcin Wroński - "Morderstwo pod cenzurą" - To pierwsza książka z cyklu retro-kryminałów z Zygą Maciejewskim w roli głównej.
2. Tomasz Konatkowski - "Wilcza wyspa" - Będzie to moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Oby nie ostatnie.
3. Martha Grimes - "Pod Przechytrzonym Lisem" - to druga po "Pod Huncwotem" książka z inspektorem Richardem Jurym. Przeczytałam o tych książkach u Padmy (między innymi TU) i czuję, że to jest coś co lubię :) Dwa pierwsze tomy już mam, pozostaje uzbierać resztę. A całość przedstawia się następująco:
"Pod Huncwotem", 
"Pod Przechytrzonym Lisem" 
"Pod Anodynowym Naszyjnikiem"
"Pod Zawianym Kaczorem"
"Zajazd Jerozolima"
 4. Henning Mankell - "Piąta kobieta" - Tego szwedzkiego autora chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ja uwielbiam go od dawna i powoli acz systematycznie kompletuję jego książki. 
5. Martha Grimes - "Hotel belle rouen"
6. Martha Grimes - "Stacja cold flat junction" - Obie te powieści plus "Hotel Paradise", który już od dawna stoi na mojej półce, stanowią trylogię, której bohaterką jest dwunastoletnia Emma Graham. Podobnie jak w przypadku poprzedniego cyklu Marthy Grimes, tak i ten miałam od dawna na mojej Liście Życzeń, a wszystko za sprawą Zosika u której o całym cyklu możecie poczytać TU, TU i jeszcze TU).
7. Marcin Wroński - "Skrzydlata trumna" - O ile nikt mi nie przeszkodzi to jutro skończę tę książkę i cóż .... będę czekać na kolejne tomy :)

Obecnie mój zbiór kryminałów przedstawia się następująco. 
Na zdjęciu brakuje "Mężczyzny bez twarzy" H.Mankella, ale kolega pożyczył i trzyma. 
 

3 komentarze:

  1. he ja tez pisze bloga, ale dopiero od paru dni, ale czy moglabyś do mnie zajrzać i gdyby co coś poradzić http://mojeksiazki-ola.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. cudowny stosik : ) No i zauwazylam Henninga Mankella, ktorego uwielbiam. Bardzo lubie kryminaly : )
    Pozdrawiam i zapraszam :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...