wtorek, 11 października 2011

"Dziękuję za wspomnienia" - Cecelia Ahern

Czy Wasze blogi też  zostały dzisiaj usunięte? Ja przeżyłam chwile grozy gdy włączyłam rano komputer i okazało się, że mojego bloga nie ma. Został skasowany. Rzucałam gromami pod nosem i usiłowałam znaleźć przyczynę. Wszelkie działania były bez sensu, a po jakimś czasie blog, równie tajemniczo jak zniknął, wrócił na swoje miejsce. Mam nadzieję, że była to tylko chwilowa awaria bloggera.

Ale do rzeczy.... Od kilku dni zmagam się z jakimś wyjątkowo upartym wirusem, a co za tym idzie, jestem na zwolnieniu. A gdy jest się na L4 i gdy na kilka godzin uda się zbić gorączkę to co można robić? Oczywiście czytać książki. I tak też robię.
Na weekend, podczas którego czułam się wyjątkowo fatalnie, wybrałam książkę Cecelii Ahern "Dziękuję za wspomnienia". Poza tym, że jest łatwa, lekka i totalnie naiwna, niewiele można o niej napisać. Joyce potrzebuje krwi ponieważ spadła ze schodów i straciła dziecko. Justin za namową koleżanki decyduje się oddać krew. Trafia ona do leżącej w szpitalu dziewczyny. I nagle okazuje się, że Joyce śni o ludziach i miejscach, których nigdy nie widziała, zna się na architekturze i winach i mówi po włosku. Dokładnie tak jak Justin. Nie dość, że robią w tym samym momencie te same rzeczy to jeszcze ciągle na siebie wpadają. 
Poziom naiwności jak dla mnie przekroczony kilkakrotnie. I gdyby nie fakt, że nie potrafiłam skupić się na żadnej poważniejszej lekturze, tej książki z pewnością bym nie przeczytała. A tak, dałam radę.PS. Dobrze, że w poniedziałek zgarnęłam z półki kolejną książkę. Może nie była to lektura bez wad, ale na pewno o wiele lepsza od "Dziękuję za wspomnienia". Szczegóły jutro.

4 komentarze:

 1. na temat Ahern słyszałam wiele dobrego, ale przyznam szczerze, że mnie opis akcji również nie przekonuje. wyjątkowo nie lubię naciąganych historii i dziwnych zbiegów okoliczność więc "za wspomnienia" również podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Być może inne książki C. Ahern są lepsze. Kupić, nie kupię, ale być może znajdę kiedyś w bibliotece inną jej pozycję. Sama jestem ciekawa czy ona tak ma zawsze, czy tylko ta książka była taka naciągana :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja wiele dobrych opinii słyszałam na temat pani Ahern. "Dziękuję za wspomnienia" leżą na półce w kolejce do przeczytania. Przeczytam - sama się przekonam, ciekawa jej po prostu jestem:)

  OdpowiedzUsuń
 4. To moja pierwsza książka tej autorki,ale bardzo mi się podobała: http://zaczytana97.blogspot.com/2013/06/2-dziekuje-za-wspomnienia-cecelia-ahern.html :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...